Stackpole Electronics Inc. CB3JB22R0
CB3JB22R0 picture photo
Mfg. Part Number
CB3JB22R0
Brief Description
RES 22 OHM 3W 5% CERAMIC WW
Datasheet Download
CB3JB22R0.pdf
Availability of CB3JB22R0
QUANTITY
CB3JB22R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3JB22R0
Internal Part NumberEIS-CB3JB22R0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Square x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3JB22R0
Related LinksCB3J, CB3JB22R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CB3JB22R0 Details Description
Related parts for CB3JB22R0
FIXED IND 10NH 300MA 350 MOHM datasheet.pdf
FUSE GLASS 50MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917 datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
LED 1" RED PMI 125V CLR FLAT LEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 93POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 18POS THRUHL datasheet.pdf