CTS Electronic Components CB3LV-2C-36M0000
CB3LV-2C-36M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2C-36M0000
Brief Description
OSC XO 36.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2C-36M0000.pdf
Availability of CB3LV-2C-36M0000
QUANTITY
CB3LV-2C-36M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2C-36M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2C-36M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2C-36M0000
Related LinksCB3LV-2C, CB3LV-2C-36M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2C-36M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-2C-36M0000
LED GREEN 3/16" HOLE PNL MNT datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SOT23 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 400MW SOD323 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT NV EEP I2C SOT-23-6 datasheet.pdf
IC FPGA 363 I/O 484BGA datasheet.pdf
MODULE NON-REFL SWITCH ISO SPST datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
THYRISTOR 230V 400A SMB datasheet.pdf