CTS Electronic Components CB3LV-2I-50M0000
CB3LV-2I-50M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-50M0000
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-50M0000.pdf
Availability of CB3LV-2I-50M0000
QUANTITY
CB3LV-2I-50M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-50M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-50M0000
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-50M0000
Related LinksCB3LV-2I, CB3LV-2I-50M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-50M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-50M0000
OSC XO 14.31818MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 S STEEL 20MM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 7W MONO MULTIWATT15 datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 12 Circuit 0.571" (14.50mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 10W datasheet.pdf
FIXED IND 2.1NH 1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf