CTS Electronic Components CB3LV-2I-53M3300
CB3LV-2I-53M3300 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-53M3300
Brief Description
OSC XO 53.33MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-53M3300.pdf
Availability of CB3LV-2I-53M3300
QUANTITY
CB3LV-2I-53M3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-53M3300
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-53M3300
TypeXO (Standard)
Frequency53.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-53M3300
Related LinksCB3LV-2I, CB3LV-2I-53M3300 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-53M3300 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-53M3300
RES SMD 4.02KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL 5V 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
PNEUM POSITION DETECTOR W-WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE D 14POS datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf