CTS Electronic Components CB3LV-3C-12M2800
CB3LV-3C-12M2800 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-12M2800
Brief Description
OSC XO 12.28MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-12M2800.pdf
Availability of CB3LV-3C-12M2800
QUANTITY
CB3LV-3C-12M2800 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-12M2800
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-12M2800
TypeXO (Standard)
Frequency12.28MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-12M2800
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-12M2800 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-12M2800 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-12M2800
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 216MC 20NS 208HQFP datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
RES 50 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
EXTRUSION, RAIL, MTG FOR SC-15-9 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.931 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf