CTS Electronic Components CB3LV-3C-19M6608
CB3LV-3C-19M6608 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-19M6608
Brief Description
OSC XO 19.6608MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-19M6608.pdf
Availability of CB3LV-3C-19M6608
QUANTITY
CB3LV-3C-19M6608 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-19M6608
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-19M6608
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency19.6608MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-19M6608
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-19M6608 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-19M6608 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-19M6608
FIXED IND 8.2UH 490MA 420 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
WIREWAY STD SWVL NIPPLE 2.5X2.5" datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 3.81MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT HI-SPEED DUAL 40POS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 136POS GOLD datasheet.pdf
MICRO 25C S 8" WHT FLOAT datasheet.pdf
CONN MOD PLUG datasheet.pdf
15.1" DISPLAY PROTECTIVE FOIL datasheet.pdf