CTS Electronic Components CB3LV-3C-20M8300
CB3LV-3C-20M8300 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-20M8300
Brief Description
OSC XO 20.83MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-20M8300.pdf
Availability of CB3LV-3C-20M8300
QUANTITY
CB3LV-3C-20M8300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-20M8300
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-20M8300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20.83MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-20M8300
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-20M8300 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-20M8300 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-20M8300
WIRE SADDLE MICRO W/BASE .51" datasheet.pdf
KNOB BLK/MATTE.925"DIA.125"SHAFT datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CONN HEADR 12POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3A 41 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 40W datasheet.pdf