CTS Electronic Components CB3LV-3C-26M6667
CB3LV-3C-26M6667 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-26M6667
Brief Description
OSC XO 26.6667MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-26M6667.pdf
Availability of CB3LV-3C-26M6667
QUANTITY
CB3LV-3C-26M6667 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-26M6667
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-26M6667
TypeXO (Standard)
Frequency26.6667MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-26M6667
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-26M6667 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-26M6667 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-26M6667
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
TRANSDCR VLTAGE 0-50VAC AVRG RMS datasheet.pdf
RES 332 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.45A 104 MOHM datasheet.pdf
3/8 INCH HST BLACK (400/3 INCH/P datasheet.pdf
IC LVDS LINE RCVR QUAD TSSOP datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf