CTS Electronic Components CB3LV-3C-27M0000
CB3LV-3C-27M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-27M0000
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-27M0000.pdf
Availability of CB3LV-3C-27M0000
QUANTITY
CB3LV-3C-27M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-27M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-27M0000
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-27M0000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-27M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-27M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-27M0000
RES SMD 453 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 36POS GOLD SMD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
VARISTOR 675V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
KJL SERIES I datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf