CTS Electronic Components CB3LV-3C-30M0000
CB3LV-3C-30M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-30M0000
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-30M0000.pdf
Availability of CB3LV-3C-30M0000
QUANTITY
CB3LV-3C-30M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-30M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-30M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
SeriesCB3LV
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-30M0000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-30M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-30M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-30M0000
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
IC 8BIT 1/3US DAC S/O 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 37MM datasheet.pdf
PANEL SIDE 42X28X0.8" BLACK 1/PR datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf