CTS Electronic Components CB3LV-3C-32M0000
CB3LV-3C-32M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-32M0000
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-32M0000.pdf
Availability of CB3LV-3C-32M0000
QUANTITY
CB3LV-3C-32M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-32M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-32M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
SeriesCB3LV
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-32M0000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-32M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-32M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-32M0000
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
BOARD EVAL LM2735 520KHZ 6LLP datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 600V 1A ABS datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 150MA 800 MOHM datasheet.pdf
PRE-POLISHED TERM KIT datasheet.pdf
IC OR CTRLR BRIDGE RECT 8DIP datasheet.pdf
CRYSTAL 6.000000MHZ SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf