CTS Electronic Components CB3LV-3C-33M3333
CB3LV-3C-33M3333 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-33M3333
Brief Description
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-33M3333.pdf
Availability of CB3LV-3C-33M3333
QUANTITY
CB3LV-3C-33M3333 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-33M3333
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-33M3333
TypeXO (Standard)
Frequency33.3333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-33M3333
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-33M3333 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-33M3333 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-33M3333
RES 20K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 42A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONTACT BATT A/AA SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG SLATE 4000' datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 30POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD80 datasheet.pdf
Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 3.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf