CTS Electronic Components CB3LV-3C-36M0000
CB3LV-3C-36M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-36M0000
Brief Description
OSC XO 36.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-36M0000.pdf
Availability of CB3LV-3C-36M0000
QUANTITY
CB3LV-3C-36M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-36M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-36M0000
TypeXO (Standard)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-36M0000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-36M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-36M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-36M0000
CONN RCPT .100" 24POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CUTTER datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
INSERT MALE 6+2POS+1GND CRIMP datasheet.pdf