CTS Electronic Components CB3LV-3C-51M8400
CB3LV-3C-51M8400 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-51M8400
Brief Description
OSC XO 51.84MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-51M8400.pdf
Availability of CB3LV-3C-51M8400
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CB3LV-3C-51M8400 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-51M8400
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-51M8400
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
SeriesCB3LV
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency51.84MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-51M8400
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-51M8400 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-51M8400 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-51M8400
FUSE GLASS 15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CON PWR JCK 2.5 X 6.5MM VERT datasheet.pdf
IC BUFFER 1.8V 28BIT 160-TFBGA datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.63V TSOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 1M CONN MOD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 195A D2PAK datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 10NS 208CABGA datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 10POS datasheet.pdf