CTS Electronic Components CB3LV-3C-64M0000
CB3LV-3C-64M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-64M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 64.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-64M0000.pdf
Availability of CB3LV-3C-64M0000
QUANTITY
CB3LV-3C-64M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-64M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-64M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency64MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-64M0000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-64M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-64M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-64M0000
BUZZER ELEMENT PIEZO 6.6KHZ 20MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 200KSPS 10-UMAX datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OVERMOLD AUTO RESET THERMOSTATS datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 18K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 90A TO-220 datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf