CTS Electronic Components CB3LV-3C-6M9993
CB3LV-3C-6M9993 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-6M9993
Brief Description
OSC XO 6.9993MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-6M9993.pdf
Availability of CB3LV-3C-6M9993
QUANTITY
CB3LV-3C-6M9993 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-6M9993
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-6M9993
TypeXO (Standard)
Frequency6.9993MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-6M9993
Related LinksCB3LV-3, CB3LV-3C-6M9993 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-6M9993 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-6M9993
CAP FILM 6800PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
TIE CENT WING PUSH MT HS BK 7.0" datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH DARLNG 8-DIP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3.1A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1627MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD datasheet.pdf