CTS Electronic Components CB3LV-3C-75M0000
CB3LV-3C-75M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-75M0000
Brief Description
OSC XO 75.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-75M0000.pdf
Availability of CB3LV-3C-75M0000
QUANTITY
CB3LV-3C-75M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-75M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-75M0000
TypeXO (Standard)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-75M0000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-75M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-75M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-75M0000
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
IC DGTL POT 100K 2CH 14DIP datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X18 10NS 64-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 20% 300VAC RAD datasheet.pdf
15+15 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 400V 35A KBPC-T/W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 150MA SOD123 datasheet.pdf
RES 510K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf