CTS Electronic Components CB3LV-3C-9M8304
CB3LV-3C-9M8304 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-9M8304
Brief Description
OSC XO 9.8304MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-9M8304.pdf
Availability of CB3LV-3C-9M8304
QUANTITY
CB3LV-3C-9M8304 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-9M8304
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-9M8304
TypeXO (Standard)
Frequency9.8304MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-9M8304
Related LinksCB3LV-3, CB3LV-3C-9M8304 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-9M8304 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-9M8304
RES SMD 820 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN KEY RETENT FOR MINI-FIT JR datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES MO 2W 6.2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SENS 1500PSI 22MM 1/4-18 5V 12" datasheet.pdf
CONN PIN 24-20AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT SHIELD LOWER B Z-PACK datasheet.pdf
RES 1.96M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
FUSE MINI 32V 20A datasheet.pdf