CTS Electronic Components CB3LV-3I-133M3300
CB3LV-3I-133M3300 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-133M3300
Brief Description
OSC XO 133.33MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-133M3300.pdf
Availability of CB3LV-3I-133M3300
QUANTITY
CB3LV-3I-133M3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-133M3300
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-133M3300
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-133M3300
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-133M3300 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-133M3300 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-133M3300
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
LED ARRAY ANSI WHITE SCREW MOUNT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 160K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 74COND 22AWG 100' datasheet.pdf
FIXED IND 51UH 189MA 2.85 OHM TH datasheet.pdf
MICRO 25 M 8" RBW A174 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf