CTS Electronic Components CB3LV-3I-133M3300
CB3LV-3I-133M3300 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-133M3300
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 133.33MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-133M3300.pdf
Availability of CB3LV-3I-133M3300
QUANTITY
CB3LV-3I-133M3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-133M3300
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-133M3300
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-133M3300
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-133M3300 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-133M3300 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-133M3300
RES 15 OHM 85W 5% TO264 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 3/8" datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15K OHM 5% 40W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN 3.50 TTPV-6 TB50 BK datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 60A datasheet.pdf