CTS Electronic Components CB3LV-3I-13M0000
CB3LV-3I-13M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-13M0000
Brief Description
OSC XO 13.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-13M0000.pdf
Availability of CB3LV-3I-13M0000
QUANTITY
CB3LV-3I-13M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-13M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-13M0000
TypeXO (Standard)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-13M0000
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-13M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-13M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-13M0000
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 10POS 2.5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220K OHM 2512 datasheet.pdf
IC DIFF RECEIVER H-S 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 5M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf