CTS Electronic Components CB3LV-3I-26M6649
CB3LV-3I-26M6649 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-26M6649
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 26.6649MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-26M6649.pdf
Availability of CB3LV-3I-26M6649
QUANTITY
CB3LV-3I-26M6649 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-26M6649
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-26M6649
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency26.6649MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-26M6649
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-26M6649 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-26M6649 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-26M6649
IC REG BST SEPIC ADJ 2A 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG GREEN 500' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 8PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 7.3NH 550MA 160 MOHM datasheet.pdf
Complete 10-Bit, 20 MSPS, 80 mW CMOS A/D Converter IC datasheet.pdf