CTS Electronic Components CB3LV-3I-2M1760
CB3LV-3I-2M1760 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-2M1760
Brief Description
OSC XO 2.176MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-2M1760.pdf
Availability of CB3LV-3I-2M1760
QUANTITY
CB3LV-3I-2M1760 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-2M1760
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-2M1760
TypeXO (Standard)
Frequency2.176MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-2M1760
Related LinksCB3LV-3, CB3LV-3I-2M1760 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-2M1760 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-2M1760
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 10PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
MINI PV CTW 15AU 18-20 AWG L/P datasheet.pdf
KP01 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
SWITCH LIMIT EXPLOSION PROOF datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 1A 240VAC datasheet.pdf