CTS Electronic Components CB3LV-3I-33M3000
CB3LV-3I-33M3000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-33M3000
Brief Description
OSC XO 33.3MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-33M3000.pdf
Availability of CB3LV-3I-33M3000
QUANTITY
CB3LV-3I-33M3000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-33M3000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-33M3000
TypeXO (Standard)
Frequency33.3MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-33M3000
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-33M3000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-33M3000 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-33M3000
IC MOTOR CONTROLLER PAR 8DIP datasheet.pdf
FILTER LINE 15A SNAP-IN TERM datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 0.866 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN ARRAY 184POS T/H datasheet.pdf