CTS Electronic Components CB3LV-3I-6M2500
CB3LV-3I-6M2500 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-6M2500
Brief Description
OSC XO 6.25MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-6M2500.pdf
Availability of CB3LV-3I-6M2500
QUANTITY
CB3LV-3I-6M2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-6M2500
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-6M2500
TypeXO (Standard)
Frequency6.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-6M2500
Related LinksCB3LV-3, CB3LV-3I-6M2500 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-6M2500 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-6M2500
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5K OHM 8VDFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf