CTS Electronic Components CB3LV-3I-6M4800
CB3LV-3I-6M4800 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-6M4800
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 6.48MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-6M4800.pdf
Availability of CB3LV-3I-6M4800
QUANTITY
CB3LV-3I-6M4800 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-6M4800
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-6M4800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency6.48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-6M4800
Related LinksCB3LV-3, CB3LV-3I-6M4800 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-6M4800 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-6M4800
IC 12BIT BIN RIPPL COUNTER 16SO datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
VARIABLE FIXING CAP 180 DEG datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.32 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HD SHRD RA TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
MICRO 31 M 36" RBW datasheet.pdf