CTS Electronic Components CB3LV-3I-74M2500
CB3LV-3I-74M2500 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-74M2500
Brief Description
OSC XO 74.25MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-74M2500.pdf
Availability of CB3LV-3I-74M2500
QUANTITY
CB3LV-3I-74M2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-74M2500
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-74M2500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-74M2500
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-74M2500 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-74M2500 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-74M2500
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CABLE D-SUB-HMU09H/AE09M/HFU09H datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFTER SIM CARD 16-QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.5VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 481K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE GLAND 7MM-10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
PHONE JAX TO MIC CON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
MKP 2.5UF 5% 1250VDC DRAWING T1 datasheet.pdf