CTS Electronic Components CB3LV-5C-26M0000
CB3LV-5C-26M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5C-26M0000
Brief Description
OSC XO 26.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5C-26M0000.pdf
Availability of CB3LV-5C-26M0000
QUANTITY
CB3LV-5C-26M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5C-26M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5C-26M0000
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5C-26M0000
Related LinksCB3LV-5C, CB3LV-5C-26M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5C-26M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-5C-26M0000
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
INTERFACE CBL IDC W/HOLES 50POS datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
MGRID HDR SHRDSMT/SLOT/CAP 34CKT datasheet.pdf
RES SMD 407 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf