CTS Electronic Components CB3LV-5I-125M0000
CB3LV-5I-125M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-125M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-125M0000.pdf
Availability of CB3LV-5I-125M0000
QUANTITY
CB3LV-5I-125M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-125M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-125M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-125M0000
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-125M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-125M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-125M0000
JUMPER-H1507TR/A3048W/H1507TR 3" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC LINE DRIVER QD MONO 14SOEIAJ datasheet.pdf
CAP CER 21PF 500V 1111 datasheet.pdf
TAPE ELECTRICAL POLYESTER 7/8" datasheet.pdf
IC I-CODE SLI 3XSON datasheet.pdf
RES 10K OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf