CTS Electronic Components CB3LV-5I-31M2500
CB3LV-5I-31M2500 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-31M2500
Brief Description
OSC XO 31.25MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-31M2500.pdf
Availability of CB3LV-5I-31M2500
QUANTITY
CB3LV-5I-31M2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-31M2500
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-31M2500
TypeXO (Standard)
Frequency31.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-31M2500
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-31M2500 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-31M2500 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-31M2500
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGE .050 150POS DR TH datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DC 4X6 GL SN datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO LNG HNG L datasheet.pdf