CTS Electronic Components CB3LV-5I-33M3333
CB3LV-5I-33M3333 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-33M3333
Brief Description
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-33M3333.pdf
Availability of CB3LV-5I-33M3333
QUANTITY
CB3LV-5I-33M3333 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-33M3333
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-33M3333
TypeXO (Standard)
Frequency33.3333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-33M3333
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-33M3333 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-33M3333 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-33M3333
TRIMMER 200 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXING RING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 0.63A SC-88 datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 75MHZ 8UFDFPN datasheet.pdf