CTS Electronic Components CB3LV-5I-50M0000
CB3LV-5I-50M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-50M0000
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-50M0000.pdf
Availability of CB3LV-5I-50M0000
QUANTITY
CB3LV-5I-50M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-50M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-50M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-50M0000
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-50M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-50M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-50M0000
FIXED IND 4.1UH 1.95A 57 MOHM datasheet.pdf
WASHER SHOULDER #4 FIBRE datasheet.pdf
IC 12BIT 333KHZ SMPL ADC 24-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming Backlight 64-TQFN (9x9) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
FUSE 4A 660V AC / 460V DC GG IND datasheet.pdf
AB 3C 3#12 PIN RECP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A PMDS datasheet.pdf