CTS Electronic Components CB3LV-5I-75M0000
CB3LV-5I-75M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-75M0000
Brief Description
OSC XO 75.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-75M0000.pdf
Availability of CB3LV-5I-75M0000
QUANTITY
CB3LV-5I-75M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-75M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-75M0000
TypeXO (Standard)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-75M0000
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-75M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-75M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-75M0000
IDC CABLE - MDM16T/MC16M/X datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG10A/AF10/AFE10T datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECPT 64POS VERT 1MM SMD datasheet.pdf
SL VERT LATCH HEADER GOLD 7POS datasheet.pdf
TVS DIODE 9.9VWM 19.11VC SQMELF datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 900MA 150 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.039UF RADIAL datasheet.pdf