Stackpole Electronics Inc. CB7JB22R0
CB7JB22R0 picture photo
Mfg. Part Number
CB7JB22R0
Brief Description
RES 22 OHM 7W 5% CERAMIC WW
Datasheet Download
CB7JB22R0.pdf
Availability of CB7JB22R0
QUANTITY
CB7JB22R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB7JB22R0
Internal Part NumberEIS-CB7JB22R0
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.374" Square x 1.378" L (9.50mm x 35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB7JB22R0
Related LinksCB7J, CB7JB22R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CB7JB22R0 Details Description
Related parts for CB7JB22R0
CONN MOD JACK 6P6C R/A SHIELDED datasheet.pdf
SIDAC 4CHP 100/230V 400A MS-013 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD W/MEMORY 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
EDGECARD 132POS .050 SLD W/POSTS datasheet.pdf
RES MO 1W 27 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CABLE 6COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 330PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf