Eaton (formerly Cooper Bussmann) CBC-30BWP
CBC-30BWP picture photo
Mfg. Part Number
CBC-30BWP
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER
Datasheet Download
CBC-30BWP.pdf
Availability of CBC-30BWP
QUANTITY
CBC-30BWP Order Process
Ship out your order
Specifications of CBC-30BWP
Internal Part NumberEIS-CBC-30BWP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBC-30BWP
Related LinksCBC-, CBC-30BWP Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CBC-30BWP Details Description
Related parts for CBC-30BWP
INDICATOR PANEL MOUNT 6MM GRN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 1005 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8PWR 24SGL 2.36MM datasheet.pdf
RES 8.20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 20A QC 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf