Luminus Devices Inc. CBM-120-UV-C14-K405-21
CBM-120-UV-C14-K405-21 picture photo
Mfg. Part Number
CBM-120-UV-C14-K405-21
Manufacturer
Product Category
Infrared, UV, Visible Emitters
Brief Description
MOD COB BIG CHIP LED UV SLIM
Datasheet Download
CBM-120-UV-C14-K405-21.pdf
Availability of CBM-120-UV-C14-K405-21
QUANTITY
CBM-120-UV-C14-K405-21 Order Process
Ship out your order
Specifications of CBM-120-UV-C14-K405-21
Internal Part NumberEIS-CBM-120-UV-C14-K405-21
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Optoelectronics
FamilyInfrared, UV, Visible Emitters
SeriesMosaic Array
PackagingTray
TypeUV
Current - DC Forward (If) (Max)18A
Radiant Intensity (Ie) Min @ If-
Wavelength405nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.6V
Viewing Angle-
OrientationTop View
Operating Temperature100°C (TJ)
Mounting TypeScrew Mount
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBM-120-UV-C14-K405-21
Related LinksCBM-120-UV-, CBM-120-UV-C14-K405-21 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CBM-120-UV-C14-K405-21 Details Description
Related parts for CBM-120-UV-C14-K405-21
CAP CER 4.7UF 6.3V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 73.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MODULE CARD MOUNT 3" WIDTH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
1-1/4" TO 3/4" REDUCER datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHLD datasheet.pdf
KIT XMTR QUICK DISC 1 M datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf