KEMET CBR02C200F9GAC
CBR02C200F9GAC picture photo
Mfg. Part Number
CBR02C200F9GAC
Brief Description
CAP CER 20PF 6.3V NP0 0201
Datasheet Download
CBR02C200F9GAC.pdf
Availability of CBR02C200F9GAC
QUANTITY
CBR02C200F9GAC Order Process
Ship out your order
Specifications of CBR02C200F9GAC
Internal Part NumberEIS-CBR02C200F9GAC
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBR02C200F9GAC
Related LinksCBR02C2, CBR02C200F9GAC Datasheet, KEMET Distributor
CBR02C200F9GAC Details Description
Related parts for CBR02C200F9GAC
IC ADC 12BIT SGL 40MSPS 32LFCSP datasheet.pdf
IC PIN DRIVER 10MHZ 8-DIP datasheet.pdf
OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf