KEMET CBR04C220G5GAC
CBR04C220G5GAC picture photo
Mfg. Part Number
CBR04C220G5GAC
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
CBR04C220G5GAC.pdf
Availability of CBR04C220G5GAC
QUANTITY
CBR04C220G5GAC Order Process
Ship out your order
Specifications of CBR04C220G5GAC
Internal Part NumberEIS-CBR04C220G5GAC
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBR04C220G5GAC
Related LinksCBR04C2, CBR04C220G5GAC Datasheet, KEMET Distributor
CBR04C220G5GAC Details Description
Related parts for CBR04C220G5GAC
TXRX 18BIT UNIV BUS LV 56SSOP datasheet.pdf
CIR BRKR 32A 480VAC 110VDC datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
IGBT 600V 14A 56W D2PAK datasheet.pdf
RES 154 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT RA datasheet.pdf