KEMET CBR08C430F1GAC
CBR08C430F1GAC picture photo
Mfg. Part Number
CBR08C430F1GAC
Brief Description
CAP CER 43PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
CBR08C430F1GAC.pdf
Availability of CBR08C430F1GAC
QUANTITY
CBR08C430F1GAC Order Process
Ship out your order
Specifications of CBR08C430F1GAC
Internal Part NumberEIS-CBR08C430F1GAC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBR08C430F1GAC
Related LinksCBR08C4, CBR08C430F1GAC Datasheet, KEMET Distributor
CBR08C430F1GAC Details Description
Related parts for CBR08C430F1GAC
TRANS PREBIAS NPN 250MW TSFP-3 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
C/A 62.5125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM BALL 120VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
QFN-48 STENCIL datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf