Murata Electronics North America GQM2195C2E3R9BB12D
GQM2195C2E3R9BB12D picture photo
Mfg. Part Number
GQM2195C2E3R9BB12D
Brief Description
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GQM2195C2E3R9BB12D.pdf
Availability of GQM2195C2E3R9BB12D
QUANTITY
GQM2195C2E3R9BB12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM2195C2E3R9BB12D
Internal Part NumberEIS-GQM2195C2E3R9BB12D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM2195C2E3R9BB12D
Related LinksGQM2195C2, GQM2195C2E3R9BB12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM2195C2E3R9BB12D Details Description
Related parts for GQM2195C2E3R9BB12D
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
VARISTOR 73V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
VARISTOR 558V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IC MMIC LNA 0.3-3.0GHZ SOT26 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf