Cornell Dubilier Electronics MC08FA430F-TF
MC08FA430F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC08FA430F-TF
Brief Description
CAP MICA 43PF 1PF 100V 0805
Datasheet Download
MC08FA430F-TF.pdf
Availability of MC08FA430F-TF
QUANTITY
MC08FA430F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC08FA430F-TF
Internal Part NumberEIS-MC08FA430F-TF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC08FA430F-TF
Related LinksMC08FA, MC08FA430F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC08FA430F-TF Details Description
Related parts for MC08FA430F-TF
IC PROC ADPCM 16/24/32K 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
LAMP INCAND 3MM NEO WEDGE 18V datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf