Central Semiconductor Corp CBRSDSH2-100 TR13
CBRSDSH2-100 TR13 picture photo
Mfg. Part Number
CBRSDSH2-100 TR13
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
RECT BRIDGE 2A 100V 4SMDIP
Datasheet Download
CBRSDSH2-100 TR13.pdf
Availability of CBRSDSH2-100 TR13
QUANTITY
CBRSDSH2-100 TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of CBRSDSH2-100 TR13
Internal Part NumberEIS-CBRSDSH2-100 TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration of Compliance
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Diode TypeSingle Phase, Schottky
Voltage - Peak Reverse (Max)100V
Current - DC Forward (If) (Max)2A
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package4-SMDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBRSDSH2-100 TR13
Related LinksCBRSDSH2, CBRSDSH2-100 TR13 Datasheet, Central Semiconductor Corp Distributor
CBRSDSH2-100 TR13 Details Description
Related parts for CBRSDSH2-100 TR13
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER 30A BOOSTER PT4482 HRZ datasheet.pdf
IC DC/DC CONTRLR DDR/QDR 24-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 9POS .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf