Luminus Devices Inc. CBT-90-W65S-C11-NA102
CBT-90-W65S-C11-NA102 picture photo
Mfg. Part Number
CBT-90-W65S-C11-NA102
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
CBT-90-W65S-C11-NA102.pdf
Availability of CBT-90-W65S-C11-NA102
QUANTITY
CBT-90-W65S-C11-NA102 Order Process
Ship out your order
Specifications of CBT-90-W65S-C11-NA102
Internal Part NumberEIS-CBT-90-W65S-C11-NA102
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductCBT-90 Big Chip LED
PCN Assembly/OriginMultiple Changes 10/Feb/2015
SeriesCBT-90
Packaging-
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test9A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.6V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max18A
CRI (Color Rendering Index)70 (Typ)
Viewing Angle-
FeaturesWith Connector
Size / Dimension42.00mm L x 28.00mm W
Height3.18mm
Light Emitting Surface (LES)3.00mm L x 3.00mm W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBT-90-W65S-C11-NA102
Related LinksCBT-90-W65, CBT-90-W65S-C11-NA102 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CBT-90-W65S-C11-NA102 Details Description
Related parts for CBT-90-W65S-C11-NA102
CAP CER 10UF 25V Y5V 1210 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINIFIT HCS DR VERT V-0 14CKT datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf