Vishay/Dale CMF55150K00FHBF70
CMF55150K00FHBF70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55150K00FHBF70
Brief Description
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55150K00FHBF70.pdf
Availability of CMF55150K00FHBF70
QUANTITY
CMF55150K00FHBF70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55150K00FHBF70
Internal Part NumberEIS-CMF55150K00FHBF70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55150K00FHBF70
Related LinksCMF55150, CMF55150K00FHBF70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55150K00FHBF70 Details Description
Related parts for CMF55150K00FHBF70
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ELEMENT WHIP DUAL BAND MAG1 BASE datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 64MB datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A TO220-3 datasheet.pdf
CONN CHAMP 50 POS RECEPTACLE datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
MAX CLIP TO-220/MAX220 HIGHFORCE datasheet.pdf
INDICATOR 24V 14MM PROMINENT BLU datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf