NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. CBT3306GM,125
CBT3306GM,125 picture photo
Mfg. Part Number
CBT3306GM,125
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC FET BUS SWITCH DUAL 8XQFN
Datasheet Download
CBT3306GM,125.pdf
Availability of CBT3306GM,125
QUANTITY
CBT3306GM,125 Order Process
Ship out your order
Specifications of CBT3306GM,125
Internal Part NumberEIS-CBT3306GM,125
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginPM72 process transfer 24/Jul/2013
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package4,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series74CBT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFET Bus Switch
Circuit1 x 1:1
Independent Circuits2
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-XFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-XQFN (1.6x1.6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBT3306GM,125
CBT3306GM,125 Details Description
Related parts for CBT3306GM,125
RES SMD 330K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
25 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CONN SC PLUG HOUSING STRAIN RELI datasheet.pdf
CONN RCPT PNL MNT 3POS W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf