Yageo CC0402CRNPO9BN9R0
CC0402CRNPO9BN9R0 picture photo
Mfg. Part Number
CC0402CRNPO9BN9R0
Brief Description
CAP CER 9PF 50V NPO 0402
Datasheet Download
CC0402CRNPO9BN9R0.pdf
Availability of CC0402CRNPO9BN9R0
QUANTITY
CC0402CRNPO9BN9R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0402CRNPO9BN9R0
Internal Part NumberEIS-CC0402CRNPO9BN9R0
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0402CRNPO9BN9R0
Related LinksCC0402CR, CC0402CRNPO9BN9R0 Datasheet, Yageo Distributor
CC0402CRNPO9BN9R0 Details Description
Related parts for CC0402CRNPO9BN9R0
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 400W 120V datasheet.pdf
RES 400 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf