Yageo CC0603JRNPO9BN330
CC0603JRNPO9BN330 picture photo
Mfg. Part Number
CC0603JRNPO9BN330
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NPO 0603
Datasheet Download
CC0603JRNPO9BN330.pdf
Availability of CC0603JRNPO9BN330
QUANTITY
CC0603JRNPO9BN330 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0603JRNPO9BN330
Internal Part NumberEIS-CC0603JRNPO9BN330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMultilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductCommodity Multilayer Ceramic Capacitors – CC Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0603JRNPO9BN330
Related LinksCC0603JR, CC0603JRNPO9BN330 Datasheet, Yageo Distributor
CC0603JRNPO9BN330 Details Description
Related parts for CC0603JRNPO9BN330
FUSE GLASS 200MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
IC RECEIVER 300-440MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 570MA 533 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC COMP DUAL OFFSET LV 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE INDUST 30A 600V CER BOLT-ON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 1.8A datasheet.pdf
RES SMD 4.53 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 94.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf