Yageo CC1206KKX7RZBB682
CC1206KKX7RZBB682 picture photo
Mfg. Part Number
CC1206KKX7RZBB682
Brief Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206
Datasheet Download
CC1206KKX7RZBB682.pdf
Availability of CC1206KKX7RZBB682
QUANTITY
CC1206KKX7RZBB682 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1206KKX7RZBB682
Internal Part NumberEIS-CC1206KKX7RZBB682
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1206KKX7RZBB682
Related LinksCC1206KK, CC1206KKX7RZBB682 Datasheet, Yageo Distributor
CC1206KKX7RZBB682 Details Description
Related parts for CC1206KKX7RZBB682
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 59 POS .137 SMD datasheet.pdf
CABLE TIE 18LB BLK 4" datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 52.4VC DO204AC datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR MCF5235 datasheet.pdf
TEST BOARD FOR 7488930245 datasheet.pdf
FIXED IND 14.7UH 450MA 178 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 86POS datasheet.pdf
2200UF 350V 64X143 85C ST datasheet.pdf