Yageo CC1210KKX7R9BB105
CC1210KKX7R9BB105 picture photo
Mfg. Part Number
CC1210KKX7R9BB105
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
CC1210KKX7R9BB105.pdf
Availability of CC1210KKX7R9BB105
QUANTITY
CC1210KKX7R9BB105 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1210KKX7R9BB105
Internal Part NumberEIS-CC1210KKX7R9BB105
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh CV MLCC
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1210KKX7R9BB105
Related LinksCC1210KK, CC1210KKX7R9BB105 Datasheet, Yageo Distributor
CC1210KKX7R9BB105 Details Description
Related parts for CC1210KKX7R9BB105
IC FPGA 289 I/O 352BGA datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
CABLE TIE INTERMED 120#NAT 11.8" datasheet.pdf
RES SMD 86.6OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
H48-6 SHEET 320X320X5MM datasheet.pdf
3M 4930 VHB 3/4" SQ -250/PACK datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.100" 6POS datasheet.pdf