TDK-Lambda Americas, Inc. CC1R5-1212SF-E
CC1R5-1212SF-E picture photo
Mfg. Part Number
CC1R5-1212SF-E
Brief Description
CONV DC/DC 1.5W SNGL 12V 12V PCB
Datasheet Download
CC1R5-1212SF-E.pdf
Availability of CC1R5-1212SF-E
QUANTITY
CC1R5-1212SF-E Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1R5-1212SF-E
Internal Part NumberEIS-CC1R5-1212SF-E
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)18V
Voltage - Output 112 ~ 15 V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)125mA
Power (Watts) - Manufacture Series1W
Voltage - Isolation500V
Package / Case7-DIP Module
Size / Dimension0.65" L x 0.65" W x 0.34" H (16.5mm x 16.6mm x 8.5mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency-
Power (Watts) - Max1.5W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1R5-1212SF-E
Related LinksCC1R5-1, CC1R5-1212SF-E Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
CC1R5-1212SF-E Details Description
Related parts for CC1R5-1212SF-E
IDC CABLE - CKR40G/AE40M/CCE40G datasheet.pdf
TERM DR SAKG28 II TS32 G KRG BRN datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.3PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 1210 datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 100POS DR LOW datasheet.pdf